Czytnik kodów kreskowych do zabudowy

Czytnik kodów do zabudowy – nietypowe urządzenie auto id o wielu zaletach

Urządzenia auto id to bardzo szeroka grupa rozwiązań technologicznych, które są z powodzeniem wykorzystywane w wielu branżach. Zaliczamy do niej m.in. różnego rodzaju czytniki kodów kreskowych. Największym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się z pewnością modele ręczne – zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. Tym razem postanowiliśmy jednak podzielić się z Wami przemyśleniami na temat nieco mniej popularnych urządzeń auto id. Głównym bohaterem dzisiejszego wpisu będą bowiem skanery do zabudowy.

Co zapewnia wbudowanie urządzenia auto id w miejscu pracy?

Odpowiedź na powyższe pytanie wydaje się oczywista, ale na wstępie warto podkreślić jedną z największych zalet czytnika kodów kreskowych do zabudowy. Zamontowanie urządzenia w obrębie stanowiska obsługi klientów, np. w ladzie albo blacie, zapewnia przede wszystkim dużą wygodę przy codziennym wykonywaniu obowiązków. Po wdrożeniu skanera kodów do zabudowy, osoba prowadząca sprzedaż w sklepie czy lokalu gastronomicznym ma pełną swobodę ruchów. Co więcej, na stanowisku pracy zostaje wtedy więcej miejsca na ustawienie innych urządzeń elektronicznych, np. drukarki fiskalnej i komputera POS. A kolejnym atutem omawianej technologii auto id jest możliwość integracji z wagą elektroniczną. Takie rozwiązanie, nazywane po prostu wago-skanerem, oferuje obecnie wiele czytników do zabudowy.

Automatyczny odczyt kodów kreskowych

Przy omawianiu skanerów do zabudowy trudno też nie wspomnieć o sposobie odczytywania kodów kreskowych. W przypadku takiego urządzenia auto id rejestrowanie danych ze wspomnianych symboli odbywa się bowiem całkowicie automatycznie. Osoba pracująca na stanowisku obsługi klientów musi wtedy jedynie zbliżyć kod kreskowy na odpowiednią odległość od modułu skanującego. I tyle, gotowe. Prawidłowe pozyskanie danych zostaje też dodatkowo potwierdzone sygnałem dźwiękowym, co zdecydowanie ułatwia pracę.

W kontekście odczytu kodów kreskowych istotne są jeszcze 2 kwestie. Po pierwsze, wiele modeli do zabudowy oferuje zastosowanie zewnętrznego czytnika ręcznego (opcjonalnie). Taki skaner może zostać umieszczony albo po stronie kasjera, albo nabywcy, umożliwiając np. klientom samodzielne identyfikowanie kart lojalnościowych. Po drugie, czytniki do zabudowy mogą obsługiwać wyłącznie kody 1D lub zarówno 1D, jak i 2D. Zależy to po prostu od funkcjonalności danego modelu.

Inne udogodnienia dla użytkowników skanera do zabudowy

Lista atutów czytnika kodów kreskowych do zabudowy jest znacznie dłuższa. W dzisiejszych czasach często wychodzi wręcz na to, że to w ogóle najnowocześniejsze skanery, jakie są dostępne na polskim rynku. Takie urządzenia auto id są po prostu praktycznie pod każdym względem przystosowane do pracy przy dużym natężeniu ruchu. Oferują też często zgodność z antykradzieżowymi systemami alarmowymi EAS (Electronic Article Surveillance), inteligentne podświetlanie produktów, łatwe serwisowanie swoich podzespołów oraz płynną współpracę z innymi elementami rozwiązania sprzedażowego dla firmy. Innymi słowy, jeżeli zależy nam na kompleksowym zautomatyzowaniu obsługi klientów, przy równoczesnym zachowaniu wygody pracy, skaner kodów kreskowych do zabudowy będzie świetnym wyborem.

One thought on “Czytnik kodów do zabudowy – nietypowe urządzenie auto id o wielu zaletach

  1. właśnie niedawno zainteresowałem się tego typu rozwiązaniami technologicznymi dla handlu i szukałem informacji na temat wykorzystania wag/skanerów/itp. do zabudowy. dobry artykuł, wiele spraw tłumaczy, może nawet po dłuższym namyśle skończy się na wyborze takiego rozwiązania ;]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj CAPTCHA *