Drukarka Elzab D10 – niby mobilna, ale w większej firmie też da radę

Mobilność drukarek fiskalnych może być dla niektórych osób myląca. Są to oczywiście kompaktowe urządzenia, które doskonale radzą sobie podczas handlu obwoźnego, ale nie jest to jedyne ich zastosowanie. Wiele drukarek teoretycznie „przenośnych” radzi sobie także w placówkach stacjonarnych. I nie chodzi tu jedynie o małe punkty handlowe lub usługowe. Takie modele jak D10, funkcjonalne i wysokimi parametrami, sprawdzają się nawet w większych przedsiębiorstwach.

Zewnętrzne cechy urządzenia Elzab

Zacznijmy od tego, co widać już przy pierwszym kontakcie z drukarką fiskalną Elzab D10. Bez wątpienia jest to jedno z najmniejszych i najlżejszych urządzeń tego typu, po które mogą obecnie sięgnąć przedsiębiorcy. Waga tego modelu wynosi tylko 0,65 kg, natomiast jego wymiary to zaledwie 190 x 95 x 70 mm (głębokość, szerokość, wysokość). W związku z tym, Elzab D10 doskonale leży w dłoni i może być bez problemu przewożona z miejsca na miejsce. Drukarka poradzi sobie także na mniejszych stanowiskach obsługi klientów. Ponadto, w obydwu przypadkach można liczyć na solidne wykonanie tego modelu. Dwukomponentowa obudowa D10 gwarantuje odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz niewrażliwość na niekorzystne działanie pyłu, kurzu czy wilgoci. Drukarka fiskalna do zadań specjalnych? Zdecydowanie TAK!

Elzab D10

Baza PLU i komunikacja z systemem

Obsługa obszernej bazy towarowej to jeden z kluczowych atutów drukarki fiskalnej Elzab D10. To urządzenie może współpracować nawet z 300 000 PLU, które zostaną wcześniej skonfigurowanie w programie sprzedażowym. Biorąc pod uwagę gabaryty tego modelu, mamy do czynienia z naprawdę imponującym wynikiem. Przecież wiele stacjonarnych drukarek fiskalnych nie obsługuje tak dużej bazy towarowej, a co dopiero urządzenie mobilne…

A jak model D10 współpracuje z resztą systemu sprzedaży, czyli komputerem i oprogramowaniem do zarządzania handlem? 2 pierwszym przypadku, do dyspozycji użytkownika są 2 porty komunikacyjne USB (mini USB oraz złącze typu A). Ponadto, w tej drukarce da się zastosować dodatkowy moduł do bezprzewodowej wymiany danych – Bluetooth albo Wi-Fi. Natomiast poprzez złącze zasilania D10 może również współpracować z szufladą kasjerską na pieniądze. Jeżeli zaś chodzi o kompatybilność z programami sprzedażowymi, już w standardzie mamy zapewnione 3 popularne protokoły komunikacyjne. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że ta drukarka fiskalna Elzab będzie współpracowała ze zdecydowaną większością takich narzędzi informatycznych.

Co jeszcze wyróżnia model D10?

Już opisane powyżej cechy i parametry robią wrażenie. A trzeba do tego dodać, że Elzab D10 to drukarka fiskalna z wbudowanym panelem dotykowym. W tym przypadku zastosowano ekran znany z innego urządzenia polskiego producenta, czyli kasy rejestrującej K10. Ma on wielkość 4,3” i wyświetla obraz w kolorze. Warto też zaznaczyć, że panel dotykowy w D10 zapewnia nie tylko intuicyjną obsługę, ale też dużą wytrzymałość na codzienną eksploatację. Ponadto, w tej drukarce rejestrującej znalazł się moduł elektronicznej kopii paragonów fiskalnych, wydajny akumulator oraz mechanizm termiczny z dziecinnie prostą wymianą rolki papieru.

One thought on “Drukarka Elzab D10 – niby mobilna, ale w większej firmie też da radę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj CAPTCHA *