Kasa systemowa od firmy Posnet

Skąd takie rozwiązanie technologiczne, jak systemowa kasa fiskalna?

Rynek technologii sprzedaży, nawet ten sprowadzający się do samych urządzeń rejestrujących, jest dziś naprawdę obfity. Wynika to bezpośrednio z rozmaitych zapotrzebowań biznesowych, prezentowanych przez odmienne działalności gospodarcze. Niektóre z tych firm jednak wymagają czegoś, co wykracza poza standardy „typowej kasy czy drukarki fiskalnej”. Czegoś takiego, jak rozwiązanie, o którym powiemy sobie dzisiaj nieco więcej.

Podstawowe różnice pomiędzy kasą a drukarką rejestrującą? Pierwsze nie wymaga do pracy niczego więcej oprócz samej siebie (drukarka potrzebuje komputera lub terminala komputerowego oraz odpowiedniego programu). Druga zaś obsługuje znacznie większą bazę towarową, nierzadko charakteryzuje się szybszym wydrukiem, a ponadto oferuje dodatkowe możliwości i w zasadzie pełną swobodę, jeśli chodzi o konfigurację i wydruk dokumentów niefiskalnych (w tym faktur VAT). Czy jest coś pomiędzy? Owszem – potrzeby przedsiębiorców z jednej strony, a producenci technologii sprzedaży z drugiej zadbali o to, by pojawiły się „rozwiązania pośrednie”. Takie jak terminal fiskalny, drukarka mobilna czy systemowa kasa rejestrująca.

Kasa fiskalna dla bogatego asortymentu

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Jest przedsiębiorca, który ma spory punkt handlowy. Wielkość firmy nie ogranicza się jedynie do powierzchni użytkowej – przejawia się ona zwłaszcza w dość szerokiej ofercie produktowej. Jednocześnie, podatnik ten nie chce rezygnować ze swojego wyboru, który z takich czy innych względów padł na kasę fiskalną. Co ma zrobić? Kiedy pewnie musiałby dokonać bardziej surowego wyboru, jednak dziś może się zdecydować właśnie na systemową kasę rejestrującą. Tego typu rozwiązanie umożliwia zaprogramowanie naprawdę dużej bazy towarowej. Może nie takiej, jaką obsługuje niejedna drukarka, ale poziom do ok. 100 000 PLU jest i tak imponujący w porównaniu z modelami, które osiągają pułap najwyżej 10-15 tysięcy PLU. Dzięki takiej kasie systemowej przedsiębiorca może ze spokojem wprowadzić do systemu wszystkie pozycje asortymentu, a często też pozostawić wolną przestrzeń na moment, kiedy dojdzie do poszerzenia oferty.

Inne atrakcyjne rozwiązania technologiczne

Opisywana kasa fiskalna nie jest „systemowa” jedynie z nazwy. Termin ten ma swoje konkretne pochodzenie. Mowa bowiem o urządzeniu o dość rozbudowanych standardach komunikacyjnych. Dzięki wielu różnym interfejsom kasa może być podłączona do komputerowej sieci LAN, dającej naprawdę szybką transmisję danych. Ponadto, jest w stanie współpracować jednocześnie z wieloma urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak szuflada na pieniądze, terminal płatniczy, waga elektroniczna, skaner kodów kreskowych czy nawet też komputer. W efekcie, pozwala stworzyć rozbudowany, płynnie działający system sprzedaży, ułatwiający realizację poszczególnych zadań oraz generalnie usprawniający prowadzenie działalności. Przyspieszenie obsługi klientów zapewnia też rozbudowana klawiatura, najczęściej oferująca własnoręczne zaprogramowanie mnóstwa (czasem ponad stu!) skrótów dla konkretnych towarów lub usług bądź danych funkcji kasy. Co ciekawe, taki model niejednokrotnie pozwala też konfigurować różne wydruki niefiskalnej. Nic zatem dziwnego, że technologie tego typu zwykło się nazywać urządzeniami rejestrującymi do biznesowych zadań specjalnych.

One thought on “Skąd takie rozwiązanie technologiczne, jak systemowa kasa fiskalna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj CAPTCHA *