Posnet Thermal XL2 Online - drukarka fiskalna

Posnet Thermal XL2 Online – funkcje, parametry i wersje drukarki fiskalnej

Przez ostatni rok, a nawet trochę ponad 12 miesięcy, przedsiębiorcy zdążyli już wdrożyć sporo drukarek fiskalnych online. Nieoficjalnie wiadomo, że jednym z popularniejszych modeli tego typu jest Thermal XL2 Online. Nie ma co ukrywać – urządzenie Posnet, czyli polskiego producenta, to naprawdę zaawansowana technologia sprzedaży. I niewykluczone, że właśnie z tego wynika duże zainteresowanie tym modelem. Jakie wersje, funkcje i parametry oferuje drukarka fiskalna Thermal XL2 Online? Dowiecie się tego z dzisiejszego artykułu.

W jakich wersjach dostępna jest drukarka Thermal XL2 Online?

Prezentację drukarki fiskalnej Posnet Thermal XL2 Online warto zacząć od omówienia dostępnych wariantów tego urządzenia. A takich wersji – zarówno konstrukcyjnych, jak i technologicznych – jest całkiem sporo. Po pierwsze, urządzenie występuje w wariantach z dodatkowym interfejsem komunikacyjnym Wi-Fi. Po drugie, drukarka może posiadać mechanizm obsługujący wybraną szerokość papieru: 57 lub 80 mm. Po trzecie, przy zamawianiu modelu Thermal XL2 Online trzeba wskazać konkretny wariant konstrukcyjny. Do wyboru są tutaj następujące rozwiązania: ekran standardowy, ekran wolnostojący, ekran podwieszony lub urządzenie w wersji kompaktowej (z wbudowanym wyświetlaczem).

Posnet Thermal XL2 Online można więc dostosować zarówno do systemu sprzedaży w firmie czy wykorzystywanej infrastruktury sieciowej, jak i do konkretnego stanowiska pracy. Tak duża elastyczność to bez wątpienia jedna z największych zalet tej drukarki fiskalnej.

Urządzenie zgodne z przepisami w sprawie kas i drukarek online

Zeszłoroczne przepisy w sprawie kas i drukarek fiskalnych online trochę namieszały na rynku technologii sprzedaży. Piszemy to oczywiście z przymrużeniem oka… W każdym razie, trzeba teraz pamiętać o tym, że oprócz urządzeń starego typu (z kopią papierową i elektroniczną), w sprzedaży są też dostępne modele online. Natomiast drukarka Posnet Thermal XL2 Online jest jednym z takich modeli. Wypada więc wspomnieć choćby o tym, w jaki sposób urządzenie polskiego producenta komunikuje się z Centralnym Repozytorium Kas.

Standardowo przekazywanie danych do CRK odbywa się albo po podłączeniu drukarki do firmowej sieci LAN (przez port Ethernet), albo za pośrednictwem komputera z dostępem do internetu (przez port USB). Thermal XL2 Online występuje jednak w wariancie z dodatkowym modułem Wi-Fi. W takiej konfiguracji drukarka fiskalna Posnet zapewnia również bezprzewodowe transmitowanie danych dotyczących m.in. prowadzonej sprzedaży.

Kilka słów o parametrach i funkcjach urządzenia Posnet

Mieliśmy wspomnieć również o parametrach i funkcjach Posnet Thermal XL2 Online, więc wypadałoby dotrzymać słowa 😉 Ta drukarka fiskalna zapewnia m.in. obsługę bazy towarowej o maksymalnej wielkości 250 000 PLU oraz wystawianie dokumentów z zawrotną prędkością aż 47 linii na sekundę. Przy użyciu modelu Thermal XL2 Online można emitować nie tylko paragony (np. z NIP-em klienta), ale także faktury VAT. Ponadto, drukarka obsługuje tzw. tunelowanie portów COM, dzięki czemu da się do niej podłączyć różne urządzenia peryferyjne, m.in. wagę elektroniczną lub czytnik kodów kreskowych. Co tam jeszcze… W Posnet Thermal XL2 Online znajduje się np. pamięć chroniona (rozwiązanie wymagane we wszystkich urządzeniach online). Służy ona głównie do przechowywania najważniejszych danych na temat prowadzonej ewidencji, np. kopii wystawionych paragonów fiskalnych.

 

Jesteście zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat omówionego urządzenia? Jeżeli tak, zachęcamy do odwiedzenia sklepu prowadzonego przez oficjalnego dystrybutora:

XL2 Online – drukarka fiskalna od Posnet

One thought on “Posnet Thermal XL2 Online – funkcje, parametry i wersje drukarki fiskalnej

  1. Jak dla mnie to stara, dobrze znana „thermalowa drukarka” 😉 poza tym oczywiście, że ma funkcje online. ALE to wcale nic złego, bo taki model, ze swoją funkcjonalnością, już wcześniej był dla mnie naprawdę wydajnym, fajnym w obsłudze, oferującym wiele urządzeniem fiskalnym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj CAPTCHA *