Drukarka fiskalna Novitus Deon E

Przenośna… drukarka fiskalna?

Często podatnicy wychodzą z założenia, że kasy fiskalne przeznaczone są do mniejszych punktów handlowych albo działalności mobilnych – tymczasem drukarki rejestrujące reprezentują potrzeby rozbudowanych przedsiębiorstw, trudniących się stacjonarną sprzedażą towarów lub usług. Na to zresztą mogłyby wskazywać panujące tendencje. Ale rynek fiskalny to także przestrzeń „wyjątków od reguły”, odpowiadających na niestandardowe oczekiwania. Jednym z takich przypadków jest mobilna drukarka fiskalna marki Novitus.

Kasa vs drukarka – czy zawsze to tak wygląda?

Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy kasami i drukarkami? Pierwszy typ technologii sprzedaży jest samowystarczalny – w praktyce oznacza to, że do prawidłowego działania nie wymaga korzystania z dodatkowych urządzeń. Tymczasem drugi typ musi współpracować z komputerem lub terminalem komputerowym oraz programem sprzedażowym. Z drugiej strony jednak, drukarki mogą zaoferować wyższe niektóre parametry, niż kasy – ta znaczna przepaść dotyczy najczęściej pojemności bazy towarowej, szybkości wydruku lub dostępu do wielu rodzajów dokumentów niefiskalnych.

Ale czy zasada ta jednoznacznie dzieli technologie handlowe na stacjonarne i mobilne? Bynajmniej. Jednym z dowodów na to, że można łączyć cechy różnych rozwiązań, jest Deon E, drukarka fiskalna marki Novitus, która zdecydowanie nadaje się do pracy w terenie. Jakie właściwości decydują o tym fakcie? Przyjrzyjmy się im wspólnie.

Znakomita do zabrania w podróż

Działalność handlowa rządzi się swoimi prawami. Mowa tu o handlu obwoźnym, podróżach służbowych i transakcjach wymagających dojazdu do klienta. Efektywność pracy zapewni więc takie urządzenie fiskalne, którego rozwiązania odpowiedzą na specyfikę wymienionych sytuacji – i wcale nie muszą to być cechy przychodzące na myśl jako pierwsze. Przykładowo, gdy pracujemy w sklepie stacjonarnym, to – pomijając sytuację ograniczonej przestrzeni ladowej – wielkość urządzenia nie ma raczej większego znaczenia. Liczy się za to pojemność bazy towarowej, gdyż często te punkty handlowe oferują szerszy asortyment (przynajmniej, tak wynika z mojego doświadczenia). Inaczej jest właśnie z urządzeniami mobilnymi.

Novitus Deon E, podobnie jak inne tego typu modele, posiada niewielką, lekką i ergonomiczną konstrukcję – a przy tym solidną i wytrzymałą na intensywną eksploatację. Budowa drukarki została zaprojektowana tak, aby zapewniała komfort pracy zarówno, kiedy trzymamy urządzenie w obu dłoniach, jak i wtedy, gdy znajduje się ono na ladzie. W przypadku Deon E transport i przechowywanie również nie stanowi problemu. Jednym słowem – drukarka przygotowana do podróży służbowych. Tym bardziej, że posiada odczepiany, wydajny akumulator, który można ładować poza urządzeniem.

Trochę z kasy, trochę z drukarki

Co jeszcze łączy Deon E z kasami oprócz gabarytów? Z pewnością rozbudowana, intuicyjna w obsłudze klawiatura alfanumeryczna. Zwykle takich nie spotyka się w drukarkach fiskalnych. Rozwiązanie to znacznie upraszcza korzystanie z urządzenia w terenie, także dzięki obecności klawiszy funkcyjnych, pozwalających na zapis skrótów dla konkretnych towarów, usług lub funkcji. Poza tym, komfortu dodaje fakt, że panel sterowania jest odporny na zabrudzenia i przypadkowe zalania.

Ale cechy te nie powodują, że model marki Novitus traci na atutach charakterystycznych dla drukarek fiskalnych. Przede wszystkim, jest on w stanie obsłużyć dość pojemną bazę towarową, rzędu 150 000 PLU. Tak więc urządzenie dostosowano do działalności handlowych opierających się na szerokiej ofercie. W związku z tym, istnieje również opcja zapisu elektronicznej kopii paragonów – to nowoczesne rozwiązanie, które korzystnie wpływa na realizację wymogów zawartych w przepisach, wygodę archiwizacji i zabezpieczania danych oraz koszty eksploatacji.

 

Podsumowując, Novitus Deon E to mobilna drukarka fiskalna w pełnym tego określenia znaczeniu. Łączy atrakcyjne właściwe kasom rejestrującym z funkcjonalnościami typowymi dla drugiego rodzaju technologii sprzedaży. Taki wariant pozwala znaleźć skuteczne rozwiązanie „pomiędzy”, odpowiadające na nieszablonowe potrzeby danego biznesu. Co sądzicie o tym urządzeniu i powyższych przemyśleniach? Podzielcie się opinią w komentarzach!

3 thoughts on “Przenośna… drukarka fiskalna?

  1. uważam w ogóle, że obecne czasy wręcz należą do drukarek mobilnych – po prostu, zapełniają większy zakres oczekiwań przedsiębiorców. no, jest jeszcze terminal fiskalny, który również spełnia te standardy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj CAPTCHA *