Nowa kasa fiskalna - Elzab K10 Online

Elzab K10 w zupełnie nowym wydaniu. Co oferuje kasa z „Online” w nazwie?

W ostatnich kilku tygodniach nie ma chyba dnia, w którym nie pojawiłaby się jakaś informacja na temat nowej kasy fiskalnej. Producenci technologii sprzedaży wprowadzają do swoich ofert wiele urządzeń, a ma to oczywiście związek ze zmianami w przepisach i systemem online. Gdybyśmy jednak mieli opisać tylko jedną, nową kasę fiskalną, która niedawno pojawiła się na rynku, to jaki model byśmy wybrali? Wydaje się, że Elzab K10 Online jest idealnym kandydatem.

Czy funkcje online robią różnicę?

Nie będzie wielkim odkryciem stwierdzenie, że Elzab K10 Online została wyposażona w pełną funkcjonalność… online. Warto jednak bardziej szczegółowo omówić to zagadnienie. Po pierwsze, model K10 Online zapewnia automatyczne transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas (zgodnie z odgórnie narzuconym harmonogramem). Po drugie, urządzenie w nowej wersji jest w pełni kompatybilne z różnymi terminalami do kart płatniczych. Po trzecie, kasa fiskalna marki Elzab posiada pamięć chronioną, która służy do przechowywania informacji na temat prowadzonej ewidencji (w formie cyfrowej). Rozwiązanie to zastąpiło dotychczasowy moduł elektronicznej kopii paragonów.

Czy coś jeszcze zmieniło się w kasie K10?

Przyglądając się bliżej wielu premierom urządzeń fiskalnych, które mają ostatnio miejsce, można dojść do wniosku, że producenci technologii sprzedaży postanowili zadbać nie tylko o funkcjonalność online w nowych modelach, ale także o podwyższenie ich parametrów technicznych. Czy podobnie jest w przypadku kasy Elzab K10 Online? Okazuje się, że tak. Nowa wersja tego urządzenia zapewnia obecnie zaprogramowanie 5 000 pozycji towarowych. Natomiast w przypadku „zwykłej” K10 do dyspozycji użytkownika jest maksymalnie 3 000 PLU. To niby niewielka zmiana, ale dla wielu przedsiębiorców może okazać się kluczowa przy podejmowaniu decyzji o zakupie kasy rejestrującej.

Osobną kwestią są obsługiwane interfejsy komunikacyjne. Jest to istotne, gdyż przy zamawianiu urządzenia trzeba zdecydować się na konkretny „zestaw” obsługiwanych standardów wymiany danych. W przypadku Elzab K10 Online dostępne są 2 wersje technologiczne: Bluetooth/Wi-Fi oraz Bluetooth/GPRS. W obydwu wariantach chodzi więc o wybór interfejsów do bezprzewodowej komunikacji z innymi urządzeniami oraz zapewniających transmisję wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Czy warto kupić kasę fiskalną online?

Trudno udzielić „ogólnej” odpowiedzi na tak postawione pytanie. Przy zakupie kasy fiskalnej wszystko zawsze zależy od potrzeb konkretnej działalności gospodarczej. A w przypadku Elzab K10 Online, w ogóle urządzeń nowego typu, istotne są nie tylko parametry i funkcje. Dużo może zależeć także od tego, czy podatnik w ogóle potrzebuje modelu współpracującego z Centralnym Repozytorium Kas. Bo po wdrożeniu K10 Online zapewnienie transmisji danych do CRK będzie jednym z obowiązków przedsiębiorcy.

Elzab K10 Online
Elzab K10 Online

Załóżmy jednak, że podatnik już postanowił, iż chce zainstalować kasę fiskalną nowego typu, bo np. w niedalekiej przyszłości przepisy zobligują go do stosowania wyłącznie urządzeń online. Czy omawiany tu model marki Elzab będzie dobrym rozwiązaniem dla firmy? K10 Online niewątpliwie ma bardzo wiele zalet. To niezwykle poręczna, wytrzymała i przy okazji również funkcjonalna technologia sprzedaży. Jest zgodna ze wszystkimi nowymi wymogami technicznymi, a równocześnie zapewnia skonfigurowanie większej bazy towarowej, niż w modelu z kopią elektroniczną. Co więcej, Elzab K10 Online to dalej po prostu ładna kasa fiskalna. Coraz więcej przedsiębiorców zwraca uwagę także na tę kwestię i z pewnością docenią oni, że urządzenie jest dostępne w 6 wersjach kolorystycznych.

One thought on “Elzab K10 w zupełnie nowym wydaniu. Co oferuje kasa z „Online” w nazwie?

  1. Kasa K10 już wcześniej była jednym z atrakcyjniejszych urządzeń fiskalnych na rynku i myślę, że po otrzymaniu „znaczka online”, tak pozostanie 🙂 jeśli byłbym zmuszony wymieniać na nowy model, łączący się z CRK, znów wybrałbym K10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj CAPTCHA *