Jakie możliwości ma Farex Bursztyn Plus?

Na rynku technologii sprzedaży dostępne są różne urządzenia fiskalne – zarówno droższe, jak i tańsze. Cena jest najcześciej uzależniona od możliwości danego modelu. Nie oznacza to jednak, że najtańsze kasy rejestrujące w ogóle nie nadają się do prowadzenia ewidencji i wystawiania paragonów fiskalnych. Przykłady? Farex Bursztyn Plus.

Identyfikacja małego lub średniego asortymentu

Farex Bursztyn Plus jest kasą fiskalną, która sprawdzi się najlepiej przy pracy z małym bądź średnim asortymentem. Urządzenie posiada bazę PLU, zdolną do pomieszczenia 5 000 pozycji towarowych. W przypadku tego modelu definiowanie produktów i usług może się odbywać w dwojaki sposób – przy użyciu klawiatury lub oprogramowania komputerowego PLU Manager. Druga metoda jest oczywiście znacznie wygodniejsza i zapewnia znacznie szybsze skonfigurowanie całej bazy towarowej.

Na uwagę zasługuje także fakt, że Bursztyn Plus drukuje na paragonach nazwy produktów lub usług, które mogą mieć maksymalnie 24 znaki. Nie jest to najlepszy wynik na rynku, ale i tak nie powinno być kłopotu z jednoznacznym zidentyfikowaniem wszystkich elementów asortymentu.

Komunikacja z komputerem i nie tylko…

Model Bursztyn Plus został wyposażony w interfejs komunikacyjny RS-232. To standardowe rozwiązanie, obecne w wielu innych kasach fiskalnych. Najważniejsze wydaje się jednak to, że urządzenie może współpracować zarówno z komputerem, jak i wagą elektroniczną lub czytnikiem kodów kreskowych. W przypadku niektórych jednostek centralnych, np. współczesnych laptopów, niekiedy do połączenia z Farex Bursztyn Plus będzie trzeba użyć przejściówki. Niemniej, dodatkowym udogodnieniem, które znalazło się w tej kasie fiskalnej, jest port służący do podłączenia szuflady kasjerskiej. Jak widać, nic nie stoi na przeszkodzie, aby model marki Farex współpracował z 2 urządzeniami peryferyjnymi jednocześnie.

Papierowa kopia paragonów

Współcześnie na rynku fiskalnym dostępne są urządzenia, które oferują 2 sposoby przechowywania kopii paragonów fiskalnych: papierowy bądź elektroniczny. Natomiast Farex Bursztyn Plus należy do grupy kas rejestrujących, obsługujących pierwszą ze wspomnianych technologii. Innymi słowy, urządzenie posiada mechanizm termiczny, który drukuje równocześnie na 2 rolkach papieru termicznego – paragon fiskalny oraz jego kopię. Rozwiązanie to nie należy może do najwygodniejszych, lecz z pewnością wpływa na niską cenę modelu Bursztyn Plus.

Ekrany LCD i klawisze funkcyjne

Niewątpliwą zaletą kasy fiskalnej od Farex jest łatwa i przyjemna obsługa. Z prowadzeniem sprzedaży przy użyciu Bursztyn Plus powinni sobie bez problemu poradzić nawet początkujący użytkownicy. Jest tak, gdyż urządzenie posiada przyjazny interfejs i praktycznie skonstruowane menu. Na komfort pracy wpłyną też 2 czytelne wyświetlacze LCD oraz membranowa klawiatura, na której znalazły się 4 przyciski funkcyjne i 2 skróty klawiszowe do raportów fiskalnych (dobowych, miesięcznych).

 

Farex Bursztyn Plus to aktualnie jedna z najciekawszych propozycji dla przedsiębiorców, którzy nie chcą wydawać zbyt wiele na kasę rejestrującą. Pomimo stosunkowo niskiej ceny, urządzenie zapewnia dostęp do praktycznych rozwiązań oraz jest solidnie wykonane. Dodatkowy atut stanowią tutaj niewielkie gabaryty modelu Bursztyn Plus. Dzięki temu kasa sprawdzi się nawet w handlu mobilnym.

One thought on “Jakie możliwości ma Farex Bursztyn Plus?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj CAPTCHA *