Wydajny terminal komputerowy dla firmy

Jak rozpoznać wydajny terminal komputerowy?

„Wydajność” to słowo klucz, które jest współcześnie używane w odniesieniu do różnych rozwiązań technologicznych dla biznesu. Jednakże, w większości przypadków takie określenie wymaga doprecyzowania. Dlatego też dziś odpowiemy na pytanie: Co decyduje o wydajności terminala komputerowego? Jest to bowiem jedno z tych urządzeń elektronicznych, po które sięga obecnie wielu przedsiębiorców.

Przede wszystkim podzespoły

Sprawdzając różne terminale komputerowe typu POS, na pewno należy zwrócić uwagę na to, jakie podzespoły zastosowano w poszczególnych modelach. To właśnie one w największej mierze wpływają na wydajność konkretnego urządzenia. A szczególne znaczenie mają: procesor, pamięć RAM oraz rodzaj i pojemność dysku twardego. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że nie w każdym przypadku firma potrzebuje najbardziej zaawansowanego komputera POS. W części przedsiębiorstw sprawdzą się urządzenia z podstawowymi podzespołami. Co więcej, w niektórych terminalach komputerowych standardem jest preinstalowany system operacyjny. Takie rozwiązanie na pewno przyspieszy rozpoczęcie pracy przy użyciu urządzenia typu POS.

Interfejsy komunikacyjne też mają znaczenie

Kolejną cechą wydajnego terminala komputerowego jest obsługa różnorodnych interfejsów komunikacyjnych. Dobrej klasy urządzenie powinno po prostu zagwarantować współpracę z wieloma elementami systemu, który zostanie wdrożony w przedsiębiorstwie. W tym przypadku najpopularniejszymi portami są USB, RS-232, Ethernet oraz tzw. złącze klawiaturowe. W terminalach POS często występują one w dużych ilościach. Dodatkowo, jeżeli przedsiębiorcy zależy na wdrożeniu naprawdę nowoczesnego komputera, warto rozejrzeć się za modelem posiadającym moduł Wi-Fi. Takie urządzenie zapewni bezprzewodową komunikację z tymi elementami systemu, które również obsługują wspomniany standard wymiany danych.

Technologie dotykowe w terminalach POS

W zdecydowanej większości dzisiejszych komputerów POS spotkamy panele dotykowe. Co ciekawe, ekrany te będą się różniły nie tylko wielkością, ale także zastosowanym rozwiązaniem technologicznymi. Na rynku występują np. terminale POS z panelami dotykowymi, które są przystosowane do obsługi przy użyciu różnych przedmiotów. Z kolei osobną grupę urządzeń stanowią te z ekranami odpornymi na uszkodzenia mechaniczne bądź działanie wilgoci. Ponadto, najbardziej zaawansowane modele posiadają funkcję multi-touch. Panele z taką technologią zapewniają reakcję na wiele punktów dotyku równocześnie i pozwalają na stosowanie tzw. gestów.

One thought on “Jak rozpoznać wydajny terminal komputerowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj CAPTCHA *